Masz to szczęście i twoja firma funkcjonuje pomimo rządowych obostrzeń związanych
|z COVID-19? Zapewne poszukujesz sposobu, aby ograniczyć możliwość zarażenia się koronawirusem wśród klientów i pracowników. Płyny dezynfekujące przy wejściu, wymóg noszenia maseczek i limit osób przebywających w lokalu mogą być niewystarczające. Radzimy baczną uwagę zwrócić na toalety, z których korzystają klienci i pracownicy. Jak wynika z badań, publiczne łazienki są źródłem rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, w tym SARS-CoV-2.
Pandemia koronawirusa jest dużym wyzwaniem dla nas wszystkich, a zwłaszcza właścicieli hoteli, centrów handlowych, lokali gastronomicznych i innych miejsc użytku publicznego.
W obecnym czasie dbałość o bezpieczeństwo klientów i higienę użytkowanych przez nich powierzchni stała się priorytetem każdego przedsiębiorcy. Dowiedz się, jak ograniczyć rozwój bakterii i wirusów tam, gdzie jest ich najwięcej – w toaletach, z których codziennie korzysta od kilkudziesięciu do kilkuset osób.
Publiczne toalety siedliskiem chorób
W obliczu pandemii koronawirusa większą uwagę zwracamy na higienę i reżim sanitarny. Jednak patogeny wirusów i bakterii były zagrożeniem w publicznych toaletach długo przed nadejściem zarazy. Chińscy naukowcy w celu wyodrębnienia głównych źródeł zakażeń COVID-19, przeprowadzili szereg badań w ogólnodostępnych WC. Ich wyniki budzą grozę i niesmak.
Okazuje się, iż najbardziej niebezpiecznym momentem w publicznej toalecie jest… spłukiwanie wody. Osiąga ona wówczas na tyle dużą prędkość, że wyrzuca z sedesu 40-60% cząsteczek na wysokość ponad 1 metra. Osiadają one na ściankach kabiny, podajniku papieru toaletowego, spłuczce i klamce, czyli miejscach, z którymi użytkownicy mają bezpośrednią styczność.
Najprostszym sposobem na uniknięcie rozprzestrzenienia chmury patogenów jest zamknięcie deski klozetowej. Niestety, często w toaletach publicznych zwyczajnie ich brakuje.
Jako właściciel lokalu z ogólnodostępną łazienką, koniecznie zadbaj o ich zamontowanie. Najlepszym wyborem będą deski z mechanizmem samodzielnego zamykania.
Dezynfekcja publicznej toalety
Nie sposób dezynfekować toalety po każdym kliencie, jednak należy robić to jak najczęściej. Sporą oszczędnością czasu jest profesjonalne oczyszczanie toalety np. przy użyciu światła ultrafioletowego. Wystarczy sekunda ekspozycji na promienie UV, aby zabić do 99,99% cząsteczek koronawirusa i innych patogenów. Dezynfekcja toalety za pomocą urządzenia BioZone wytwarzającego światło ultrafioletowe jest zdecydowanie skuteczniejsza niż w przypadku tradycyjnych płynów dezynfekujących.
Oczyszczacze BioZone występują w wersjach naściennych i przenośnych. Umieszczenie tego typu urządzenia w publicznej toalecie zwiększy komfort i bezpieczeństwo klientów, a tym samym ryzyko zamknięcia lokalu na czas kwarantanny w przypadku wykrycia w nim źródła zakażenia. Poza swoją główną funkcją, czyli usuwaniem bakterii, grzybów oraz wirusów z powietrza i powierzchni, oczyszczacze Biozone zabijają również nieprzyjemne zapachy.
Jednorazowy zakup urządzenia wytwarzającego promienie ultrafioletowe ograniczy koszty płynów dezynfekujących, aerozoli i odświeżaczy powietrza, których ceny poszybowały w górę podczas pandemii COVID-19. Dezynfekcja z użyciem UV nie wymaga również zatrudnienia dodatkowego pracownika, który na bieżąco pilnowałby reżimu sanitarnego w ogólnodostępnej toalecie. Z oczyszczaczem BioZone bez problemu zdezynfekujesz powierzchnię łazienki samodzielnie w zaledwie kilka minut.